Pjanić za Juventus debitirao asistencijom
26. 07. 2016 - 15:38 \\ Reprezentacija \ M. T. \ Foto: AFP

Jedan od najvažnijih razloga zbog kojih je Juventus doveo Miralema Pjanića je njegov nos za asistencije, a već u prvom nastupu za novi klub, naš veznjak pokazao je nisu pogriješili.

U debiju za torinski klulb, naš reprezentativac je u prijateljskoj utakmici protiv Tottenhama, odigranoj u Melburnu, zabilježio i prvu asistenciju. Pjanić je odigrao 66 minuta, a namjestio je drugi pogodak za svoj tim, kada je na njegov centaršut Medhija Benatije Juveu donio vodstvo od 2:0.

Prije toga, Paolo Dybala u petoj minuti italijanskom prvaku donio prednost, a u finišu, Englezi su  preko Erika Lamele smanjili na 2:1.

Pjanićev debi bio bi još bolji da je početkom prvog poluvremena umjesto iznad prečke, loptu poslao u gol.

Sljedeću utakmicu na pripremama Juventus će igrati protiv Južne Kine, 30. jula u Hong Kongu.