Četiri zlata za Zlatne ljiljane
13. 03. 2017 - 15:33 \\ Borilački \ Ekipa Zlatnih ljiljana koja je nastupila u Dubravama

Bokserski klub Zlatni ljiljani osvojio je četiri zlatne i jednu bronzanu medalju na pojedinačnom Prvenstvu Bosne i Hercegovine, koje je održano u Dubravama kod Brčkog.
Zlata su osvojili Hamza Eroglu (kategorija do 43 kilograma, uzrast školarci do 14 godina), Erman Kršo (do 48 kg, juniori U-16), Adi Crnčević (do 54 kg, U-16) i Amer Škrijelj (do 80 kg, U-16) i bronzu Mustafa Eroglu (do 64 kg, mladi U-18).

Prema riječima trenera Mensura Dolovca, još jedan takmičar Liiljana Eldin Hajdarević borit će se za zlato u kategoriji do 64 kilograma (do 18 godina) protiv Gojka Đukanovića (Slavija Banja Luka).

Meč bi se trebao održati u aprilu u Sarajevu, a Dolovac, uz kojeg su u stručnom štabu još Adnan Pašić i Vahid Sofić, očekuje pobjedu svog takmičara.