Pjanić sa Juventusom u finalu Lige prvaka
09. 05. 2017 - 22:50 \\ Ino fudbal \ Pjanić sa saigračem Sandrom slavi pogodak (Foto: AFP)

Nogometaši Juventusa prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja evropske Lige prvaka.

Torinezi su u uzvratnoj polufinalnoj utakmici savladali francuski Monako sa 2:1 te se s ukupnim skorom od 4:1 plasirali u završnicu najelitnijeg takmičenja.

Naš reprezentativc Miralem Pjanić igrao je cijeli meč za Juventus. Prvi pogodak ua prvaka Italije postigao je Mario Mandžukić u 33. minuti. Vodstvo je povisio Dani Alves u finišu prvog poluvremena. Pogodak za Monaco je postigao Kylian Mbappe u 69. minuti.

U srijedu se igra druga uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka između španskih rivala Real i i Atletika iz Madrida. Real brani rezultat od 3:0.